ćwicz mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bo to właśnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

jak ćwiczyć mięśnie kegla z kulkami

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą więc kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli zostaną one dobrze wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, jakie rodziły dawno, niemniej jednak pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z prostotą zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z nieraz wolno także trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez parę sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, żeby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i powoli wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można odnotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach oraz sklepach można aktualnie nabyć właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że przynoszą doskonałe efekty. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Panie, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to wynik podczas porodu drogami natury oraz znacznie prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością eliminuje się też kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie zajmują dużo czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.