Kraków pomocny przedsiębiorcom

Jednym spośród największych przeszkód w większości miast w Polsce jest komunikacja. Polskie województwa są nie przygotowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki pojawił się przez zwiększenie się ilości samochodów na krajowych szosach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę mieszkańców jak również usprawni całokształt infrastruktury miasta.

Wśród okolicznych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie mocno się wybijają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach miasto ma remont przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski program
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie następne drogi, ale również lepszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, aby poruszało się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale również komunikacją miejską. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.