Optymistyczne nowości w stolicy małopolski

Wśród licznych stolic województw w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie tylko w temacie kultury i akademickim, ale też na licznych innych polach. Zaczyna być regionem przyjemnym do mieszkania. Przekształcenia, jakie stały się udziałem miasta w niedawnych okresach sprawiają, że miasto naprawdę pnie się w górę.

Korzystne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co niezłego załatwiono w ciągu niedawnego okresu? Ilość napraw i nowości inwestycyjnych jest spora. Bardzo wsparły rząd w tej materii finane EU, z których Kraków chętnie czerpie. Szybkie działanie w temacie zdobywania dofinansowania sprawiły, że małopolska rozwinęła się o nowe węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i nowe obiekty konferencyjno – sportowe.

Liczne zmiany nie są widoczne dla typowego Krakusa. Nie znaczy to jednakowoż, że nie istnieją. Zwykle pomijamy nie związane z nami informacje. Przeciętnemu obywatelowi miasta wydaje się, że w mieście niewiele się wykonuje. Natomiast Kraków zmienia się w każdym obszarze. Zmiany w zakresie zarządzania odpadami, tworzeniu i modernizacji sieci wodociągowej, stawianie filtrów akustycznych to tylko część zmian, które pozwalają krakusom lepiej i bardziej komfortowo żyć. Kraków rozwija się również w zakresie możliwości kulturalnych. Moc Krakowa rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena lub rewitalizacja Huty. Te inwestycje zachęcają turystów do przyjazdu.
Rozpoczynane za pomocą zarządu miasta projekty nie dotyczą jedynie samego centrum Krakowa, ale również są połączone z pełnym regionem. Przeto lepiej nie utyskiwać lecz zauważyć zmiany w które obrósł Kraków. Jacek Majchrowski . Następne miesiące – jeśli będzie możliwość utrzymania szybkości rozwoju – pozwolą miastu zostać niezwykłą stolicą małopolski.